Що я шукаю?

Щодня стикаюсь з тим, що люди ставлять цілі, розробляють плани, як їх досягти, встановлюють терміни, і сподіваються, що там, на тому кінці, на них чекає те, чого їм бракує сьогодні. А потім ціль досягнута, а відчуття особливого немає. Ну, так, вийшло. І що?

Тому що в більшості випадків людині потрібна не стільки та конкретна мета, не те досягнення, скільки те, з чим вони її асоціюють.

  • Якщо я отримаю це, в моєму житті буде більше радості.
  • Якщо я досягну цього, в моєму житті буде більше впевненості.
  • Якщо я створю це, в моєму житті буде більше визнання.
  • Якщо я зроблю це, в моєму житті буде більше підтримки.

А нічого, по великому рахунку, не змінюється. Тоді людина ставить іншу мету – більш масштабну, і думає, що от тепер точно все вийде. А секрет же насправді в тому, що потрібно їй не це досягнення, не ця річ, а любов, щастя, легкість, спокій, енергія, захоплення. Їй хочеться почуватися живою, справжньою, наповненою.

Цікаво, що цього можна досягти навіть у тій точці життя, де людина є в поточний момент, не відкладаючи “до кращих часів”. Звісно, не без зусиль з її боку. Головне тут – усвідомлення, що відчуття, яке ми шукаємо і є первинне.

  • Хочеться більше радості – знайди те, чому можна радіти вже сьогодні.
  • Хочеться більше підтримки – підтримай себе у важку хвилину, не добивай самокритикою.
  • Хочеться більше впевненості – розправ плечі і зроби будь-яку наступну справу впевнено.

Знаю, що багато хто читає такі дописи зі скепсисом – ну, і що вона такого нового сказала, чого ми ще не знаємо? – Ні-чо-го! Бо ми всі все знаємо, але знання без дії не має жодного значення. І зміни в житті приходять не від “секретних знань”, а від щоденного втілення маленьких, загальновідомих кроків.

Але я розумію, що скільки би я не писала і не говорила про це, допомогти можна лише тому, хто дійсно допомоги хоче, хто готовий її приймати, хто усвідомлює, що вона потрібна не тому, що сама людина недостатньо розумна, грамотна чи сильна, а тому, що вона так глибоко в ситуації, що просто не може подивитися на неї збоку. У неї може не вистачати сил, знань, навичок і досвіду, і саме тому підтримка з боку того, хто все це має, хто сам пройшов і продовжує іти цим шляхом – така цінна.

Недавні записи
Позначки

Leave a Reply