Як почати дбати про себе під час карантину

Як справлятися зі стресом під час коронавірусу

Ми на самому початку великого випробування. Новини стають неактуальними вже за кілька годин. Всі вчорашні плани з ранку виявляються неактуальними, бо світ вже знову змінився. Підприємці і підприємства мають постійно переглядати прийняті рішення, оскільки в силу вступають все нові і нові правила й обмеження. Люди втрачають роботу, джерела доходу, можливості, надії.

Це лякає. Та водночас стає зрозумілим, що саме такий час – найкращий для того, щоб нарешті починати звільнятися від ігор, надуманості, штучності, фальшу які заполонили сьогоднішню реальність. Не для всіх, у кожного свої цінності і пріоритети. Бути собою, бути справжнім – страшно теж. І ще це велика робота. Бо ми не звикли і не знаємо як це. Адже чесність з собою не має нічого спільного з «рубанням правди-матки» і висловлюванням своєї точки зору де її й не питають.

Чесність із собою – це бачити себе справжніми, з усіма своїми недоліками, дозволяти собі бути собою, приймати і любити. Бути живими, недосконалими, помилятися, радіти, злитися, сміятися коли смішно, плакати коли сумно саме тобі. Знаю, що будь-яку, навіть найкращу ідею можна довести до абсурду, тому просто говоритиму з тими, хто розуміє, що я маю на увазі.

Коли людина вміє поважати і приймати себе, їй легше і дбати про те, щоб її простір був екологічним емоційно, енергетично і фізично. Коли вона виходить із постійної внутрішньої боротьби з самою собою, в неї більше сил на те, щоб творити і віддавати. Не заради схвалення, не для того, щоб «заслужити» на любов чи прийняття, точно не для того, щоб бути кращою за інших, а просто тому, що в неї є таке бажання і потреба. Наповнені, сильні, впевнені люди дійсно здатні робити краще не тільки собі, але й іншим.

Ніхто із нас зараз ні від чого не застрахований. Це факт. Ми дуже різні – від панікерів до пофігістів. Це теж факт. Кожен сам вирішує як поводитися і як ставитися до ситуації. Але стрес зашкалює у всіх. Скажу по секрету: «пофігісти» просто ховають свій страх за такою маскою, бо в більшості своїй не мають сил визнати, що він у них є і не хочуть мати справу з проблемою, яка вона є. Просто така захисна реакція психіки.

Мені теж страшно. Зараз навіть більше часу ніж раніше йде на те, щоб просто підтримувати себе у максимально спокійному, ресурсному стані не через заперечення емоцій і страхів, а через роботу з ними. З тими, хто готовий проходити через цю кризу усвідомлено хочу поділитися сьогодні такою порадою.

Почніть з того, де ви є зараз. Нам усім доведеться багато чого змінювати в собі, нам доведеться стикнутися з внутрішнім опором, бунтом, розпачем, образами, відчуттям злості, несправедливості того, що відбувається і багатьма іншими емоційними проявами. Це треба просто прийняти. Хоча прийняти це непросто. Тому для початку слідкуйте за своїм внутрішнім діалогом. І щоб ви не сумнівалися, його у вас є, багато.

Замість того, щоб до безкінечності обурюватися, причитати, переживати, перейматися, страждати, жаліти себе, звинувачувати себе, жаліти весь світ, звинувачувати весь світ і так далі, по замкненому колу, змініть свою розмову з собою. Спробуйте зробити її простішою і добрішою:

«Так, зараз мені страшно і я засмучена (роздратована, зла…). Я маю на це повне право, тому що ситуація дійсно нестандартна і загрозлива. Але (!!!) я хочу пройти через це випробування усвідомлено і взяти на себе відповідальність за те, що в моїх силах. Я впораюсь найкраще, як зможу і не буду себе критикувати, ображати і карати навіть якщо щось піде не так. Тому що я лише жива людина, яка стикнулася з небезпечною ситуацією до якої була не готова»

Робіть це щоразу, як відчуваєте, що знову заганяєте себе у паніку чи розпач. Просто зупиніться на секунду (добре зупинитися навіть фізично, щоб зафіксувати зміну), зробіть глибокий, але плавний вдих і видих і знову починайте говорити з собою в такому стилі, конкретно про те, що в цей момент турбує найбільше.

Такий підхід дозоляє не ховатися від проблеми, але й не дає їй над вами домінувати. Чи врятує це вас від коронавірусу? Ні. Чи гарантує, що ні ви, ні ваші близькі не постраждають? Ні. Це просто дасть вам змогу реагувати і приймати рішення більш осмислено і тверезо у ситуації, яка вже склалася і яку ви змінити не можете. А головне – підтримає емоційно, психологічно і зменшить навантаження негативу на тіло.

Якщо відчуваєте в собі сили і готовність – пробуйте. Дбайте про себе, люди! Якщо не ви, то хто?

Я працюю в онлайн режимі через скайп, можу по телефону. Якщо потрібна більш індивідуальна допомога, звертайтеся: (068) 558 0450 або пишіть у месенджер на сторінці Студія натхненного життя.

Недавні записи
Позначки

Leave a Reply